urla-fare-ilaçlama

Urla Fare İlaçlama

Derya Böcek İlaçlama firmaları bünyesinde hizmet veren Urla Fare İlaçlama, Urla sakinlerinin fare problemlerine karşı etkili ve hızlı çözümleriyle faaliyet göstermektedir.

FARELER VE SAĞLIĞA ZARARLARI

Fareler yaşadıkları alanlar sebebiyle bakteri ve mikropların birinci taşıyıcılarıdır. Ayrıca kendi bünyelerinden salgılamış oldukları salgılar da oldukça fazla bakteri içermektedir. Beslenme ve barınma ihtiyacıyla yaşam alanlarımıza da dahil olan fareler, insan sağlığı açısından çok büyük tehdit unsuru oluşturmaktadır. Yaşadıkları alanlara dışkıları da dahil çeşitli salgılar bırakarak gezinmektedirler. Bu salgılar alkol kokusu gibi keskin bir kokudur. Fareler bırakmış oldukları çeşitli izlerle, yaşam alanlarımıza dahil olduklarını belli etmektedir. Bu andan itibaren kabus dolu günler başlamaktadır. Fareler sağlığımızı tehdit ettiği kadar psikolojimizi de derinden etkilemektedir. Fareyle mücadele süreci içinden çıkılmaz, iç huzursuzluğu veren bir faaliyet olmaktadır. Farelerin salgılamış olduğu mikroplar insan vücudunda değişik reaksiyonlara sebep olmaktadır. Verem, humma, veba, tifüs, kuduz gibi ciddi boyutlarda hastalıklara davetiye çıkaran fareler, imha edilmesi gereken tehlikeli hayvanlardır.

FARE İMHA YÖNTEMLERİ

Evlerimizde veya ofislerimizde karşılaştığımız farelerle genellikle kişisel yöntemlerimizle mücadele etmeye çalışırız. Bunun için üretilmiş çeşitli zehirli ilaçları satın alarak, fare olan mekana uygularız. Bu ilaçlar genellikle uygulandıkları alanda etki gösteren ve farenin kendisiyle temasını bekleyen ilaçlardır. Bu sebeple hızlı bir çözüm üretecek olmaları beklenemez. Kesin bir sonuca ulaştıracağı da garanti edilemez. O yüzden ilaç satın almada tekrara uğrarız. Bu da maddi açıdan kayıplara neden olabilir. Sürecin uzun olması zaman anlamında da bir kayıp yaşatmaktadır. Fare ilaçlama firmaları ise bizlere daha hızlı ve etkili çözümler vaat etmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte ilaçlama sektöründe ilerlemeler kaydeden firmalar, geliştirdikleri ilaçlar ve cihazlarla hızlı ve etkili çözümler üretmiştir. Bu çözümler katı ve sıvı ilaçlama yöntemleriyle gerçekleştirilmektedir. Katı ilaçlamalar az önce bahsettiğimiz, daha çok kişisel müdahalelerimizde tercih ettiğimiz toz, tablet ya da zehirli buğday olarak üretilen ilaçlardır. Bu ilaçlar genellikle uygulandıkları alanlarda tesir etmektedir. İlaçlama firmalarının sıklıkla tercih ettikleri ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlama yöntemidir. Bu yöntem sayesinde ulaşılması güç olan dar alanlar, ahşap çatlakları ya da oyukları da tesir altına girmektedir. Bu şekilde çok daha etkili ve köklü bir çözüme ulaşma mümkün olmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemi farelerden kurtulmayı vaat ettiği gibi, farelerin salgıladığı kirli havayı da temizlemektedir. Bu da insan sağlığı açısından oldukça önemli bir özelliktir.

Derya Böcek İlaçlama, İzmir halkının fare problemlerine karşı oluşturduğu fare ilaçlama hizmetleriyle, her türlü fare problemine profesyonel müdahalelerde bulunmaktadır. Urla Fare İlaçlama da bu hizmetlerin bir uzantısı olarak, Urla sakinlerine hizmetler sunmaktadır.

Bir cevap yazın