tahtakurdu

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta kurtları, tahta ve ağaçların içlerinde yaşayan hayvanlardır. Tahta kurdu tahtalar içerisinde güçlü çene yapısı ile rahatlıkla ilerleyebilmektedir. Tahta içresinde ilerlerken insanların duyabileceği bir şekilde ses rahatsız edici bir ses çıkartırlar. Tahta kurtları evlerimizde genellikle eski tahta eşyalar, mobilyalar, kitaplıklar… gibi yerlerde bulunabilirler. Bu haşereden kurtulmak için tahta kurdu ilaçlama yaptırmak gerekir.

Tahta Kurtları Nasıl Ürer?

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta kuruları yumurtlama yöntemi  ile üremektedir.  Çiftleşme dönemlerinde yaklaşık 95 100 arası yumurta bırakabilmektedirler. Bu yumurtaları genellikle evlerde eski mobilyaların içerisine bırakmaktadırlar. Tahtaları kemiren bu canlılar ev içerisine ufak tahta parçaları bırakarak evin kirlenmesine neden olmaktadırlar. Tabi mobilyalara verdiği zararlar daha önemlidir. Yeni aldığınız biğr mobilyanın tahta kurdu ile heba olmasını istemezsiniz. Tahtadan olan hemen her eşyanız bu bağlamda tehlike altındadır.

Değeri yüksek olan antika eşyalar sıklıkla tahta kurtlarının hedefi olmaktadır. Çok büyük maddi giderleri olan antika eşyalarınızın harap olması sizi maddi manevi her açıdan üzecektir. Ayrıca evlerin tabanlarında bulunan ahşap döşemeleri ve parkeleri de kemirerek onlara zarar vermektedirler. Verdikleri zarar ile eşyaların  ömürlerini kısaltan bu haşereler önüne geçilmediği zaman oldukça hızlı üreyebilmektedir. Tahta kurdu ilaçlama ile bu sorundan temelli kurtulmak mümkündür. Eşyalarınızı tahta kurtlarından sakınmazsanız ileride çok pişman olabilir ve çok daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Tahta Kurtlarından nasıl kurtulunur?

Tahta Kurtlarından kurtulmak için mutlaka  tahta kurtu ilaçlama yaptırılmalıdır. Aksi taktirde tahta  kuruları rahat ev ortamında kendi kendine sürekli çoğalmakta ve eşyalara maddi zararlar vermektedir. Profesyonel bir İzmir böcek ilaçlama firması ile tahta kurdu ilaçlama işlemi yapılması hem  doğru sonuç almanıza hem de sağlığınızın korunmasına yardımcı olmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılmayan tahta kurdu ilaçlama işlemleri sağlığınızı tehdit etmektedir. Tahta kurdu derdinden en kısa vadede en etkili şekilde bu şekilde kurtulabilirsiniz. Alanında kendini ispat etmemiş firmalar ile böcek ilaçlama işlemi yaptırırsanız neticesinde tahta kurdu derdinden kurtulamaz hatta daha büyük sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Profesyonel çözümler ile takta kurdu derdi kökünden bitiyor. Tahta kurdu ilaçlama ile haşerede kesin çözüm.

Bir cevap yazın