Pirelenme belirtileri

Pirelenme belirtileri

 

Pire çok küçük bir haşere olduğundan ilk etapta fark edilmesi çok zordur. Pire sorununda pireyi belirlemek için pirelenme belirtileri vardır. Pire sorunu yaşanan alanlarda pirenin ısırığı ile kan emerek beslenmesinden dolayı bireylerde kaşıntılar olmaktadır. Ancak olan her kaşıntı pire sorunu değildir bunu bilmekte fayda var. Akar gibi deriden beslenen haşerelerde kaşıntıya sebep olabilmektedir. Ancak kan emici haşereler kaşıntının yanında uzun süre kalıcı kızarıklığa da neden olabilmektedir. Bunun yanında pire kan emici olarak aynı belirtileri veren tahta kurusuyla da karıştırılabilmektedir.

Pirelenme belirtileri

Pirelenme belirtileri

Pirelenme belirtileri nelerdir?

Öncelikle pirelenme belirtileri iyi ayırt edilmelidir. Bu iki kan emici haşereyi ayırmada da pirenin zıplama özelliği olduğunu bilemek yeterli olacaktır. Haşere sorunun ne olduğunu bilmek kullanılan ilacı belirlerken çok önemlidir. Keza ilaçlama firmaları haşere cinsine göre ilaçlama yapmaktadır. Pire sorunu belirlendikten sonra pire ile mücadele de pireden kurtulmak için kokulu sıvı ilaç uygulaması yapılmalıdır. Pireler ile mücadele de pirelerden kurtulmak için yapılması gereken pire ilaçlama en erken zamanda yapılmasıdır. Çünkü geç yapılırsa pire zararları da artmış olacaktır. İzmir pire ilaçlama firması kokulu sıvı ilaçla alanda ilaçlama yaptıktan sonra alan 2 saat kapalı kalmaktadır. Ardından 30 dakika havalandırılarak alan kullanılabilir. Ayrıca alanda 7 gün ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

Pire ilaçlama şirketi belirlenirken firmanın sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığına dikkat edilmelidir. İzmir pire ilaçlama firmaları güvenir olmalıdır bu açıdan bu husus önemlidir. Pire ilaçlama işleminin verimli olması açısından İzmir pire ilaçlama firmaları deneyimli olmalıdır. Bu açıdan da pire ilaçlama firmalarının ne kadar zamandır pire ilaçlama yaptığı sorgulanmalıdır. Pirelenme erken zamanda fark edilip ilaçlanması yapılmaz ise ileride daha büyük sağlık problemlerinin ortaya çıkması muhtemeldir. Alanında uzman bir ilaçlama firması ve ekibi ile pire sorununun üstesinden hızlı bir şekilde gelebilirsiniz. Saydığımız belirtilerden bir ya da birkaçını kendiniz veya evcil hayvanınızda görüyorsanız mutlak suretle pire tehlikesini göz önünde bulundurun. Aksi halde hem sağlığınızdan ödün vermiş olacaksınız hem de maddi ve zaman yönünde kayıplar yaşamış olacaksınız.

Bir cevap yazın