otel-ilaclama

Otel İlaçlama

Oteller, yüzlerce insanın konakladığı bir alan olduğu üzere, haşere ve kemirgen sorunlarının birçok insanı etkilediği bir alandır. Özellikle parazit canlılar otellerde sık görüldüğü ve çabuk yayıldığı gibi, müşterilere ciddi rahatsızlıklar vermekte ve otelin sahip olduğu kaliteyi düşürmektedir. Bu nedenle otel ilaçlama işlemi aksatılmadan yapılmalıdır.

Otel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Otel İlaçlama

Otel İlaçlama

Hijyenik bir alan olması gereken otellerde haşere ve kemirgen sorunun görülmesi, konaklayan insanların sağlığını olumsuz yönde etkilediği gibi alerjik reaksiyonlara da neden olabilmektedir. Bu nedenle butik oteller ya da geniş kapasiteli otellerde yapılan ilaçlama işlemleri önem taşımaktadır. Otel ilaçlama uygulamaları düzenli bir şekilde yapılması gereken ve haşere sorunu gözlenmese dahi, zararlı canlılara karşı önlem oluşturmak için uygulanması önem taşıyan bir işlemdir. Otellerdeki haşere sorunlarına karşı önlem almak ve haşere ya da kemirgenlerin yok edilmesini sağlamak için sağlık bakanlığından onaylı olan ve kaliteli ilaçlar kullanarak uygulama yapan firmalardan hizmet almak gereklidir.

Otel ilaçlama, sıvı ilaçların kullanımı ile buharlama tekniği ile yapılabilir. Bunun yanı sıra püskürtme yöntemi ile de uygulanabilen ilaçlama için, otelin doluluk oranı göz önünde bulundurulur. Otelin her alanında ilaçlama yaptırmak haşere sorununa karşı en etkili çözümü sağlayacağı gibi, yalnızca lobi, mutfak, asansör ve merdiven boşlukları gibi alanlar da ilaçlanabilir. Katı, jel ve toz halindeki ilaçlar kullanılarak yapılabilen böcek ilaçlaması için Sağlık bakanlığından onaylı olan ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak gereklidir. Sıvı ilaçlara ek olarak katı ve toz ilaçlar ile desteklenerek de yapılabilen böcek ilaçlaması için basit yöntemlere başvurmak ve kalitesiz firmalardan hizmet almak insan sağlığı açısından ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Otel ilaçlama İşlemleri

Kalabalık ve nemli alanlarda daha sık görülen haşereler ile mücadele edebilmek için kaliteli ilaçların kullanması ve sağlık bakanlığının onayladığı firmalar tarafından uygulama yapılması gereklidir. Yapılan kalitesiz uygulamaların binlerce kişinin olumsuz etkilenmesine neden olabileceği bir alan olan otellerde yapılan İzmir böcek ilaçlama işlemlerinde bu nedenle dikkatli olunması ve önlem alınmadan uygulama yapılmaması gereklidir. Otellerde en çok görülen haşerelerin başında; hamam böceği, pire, tahtakurusu ve fare gelir. Ağaçlık alanların sık olduğu yerlerde yaşayan bu haşereler, otellere giriş yaparak insan sağlığını olumsuz etkilediği gibi maddi zararlara da neden olabilmektedir. Dolayısıyla haşere ve kemirgenler ile mücadele için yalnızca sorun yaşandığında değil, alanda herhangi bir zararı canlıya rastlanmadığı durumlarda dahi, koruma ve önlem amacıyla otel ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Otel ilaçlama Firmaları

Farklı teknik ve ilaçlar ile kullanılarak yapılabilen otel ilaçlama için; önlemsiz şekilde alelade uygulamalar yapmak insan sağlığını olduğu gibi çevre sağlığını da olumsuz etkileyecektir. Özellikle apart oteller için daha fazla dikkat edilmesi ve geciktirilmemesi gereken bir uygulama olan otel ilaçlama düzenli şekilde yapılmadığı takdirde, işletmelerin itibar kaybına uğramasına da yol açabilmektedir.

Bir cevap yazın