orumcekilaclamaizmir

Örümcek İlaçlama

Eklem bacaklı böcekler familyasına dahil olan örümcekler, Dünya üzerinde hemen her yerde yaşayabilmektedir. Boyları 2 milimetre ile 35 cm arasında değişen örümcekler, bilinen  kadarıyla 44000 örümcek türü bulunmaktadır. Ağızlarının önünde 2 adet çengel biçiminde dişleri bulunmaktadır. Vücutlarında 8 adet ayakları  ve genellikle 3 veya 4 adet gözleri bulunmaktadır. Dünyadaki bir çok ekosisteme adapte olmaları nedeni ile dünyanın bir çok noktasında farklı çeşitleri ile yaşayabilmektedirler. Farklı türde farklı beslenme alışkanlıklarına sahip olan örümceklerin bazı türleri et ile beslenirken bir kısım türler de bitkiler ile beslenmektedir. Örümceklerden kurtulmak için ise örümcek ilaçlama işlemine gerek duyulmaktadır.

Örümcekler Nasıl Ürer?

Örümcekler  ayrı eşeyli canlılardır, pek çok türde dişiler erkeklerden daha iridir. Bir çok türde dişi örümcek çiftleşmeden sonra erkeğini yemektedir. Bunun sebebi gebe kalan dişi örümceğin yiyecek bulmak için enerji harcamaması gerekmektedir. Örümceklerde bulunan bir diğer farklılık ise erkek örümcekler ayak olarak kullandığı uzuvlarını aynı zamanda çiftleşme aracı olarak da kullanabilmektedirler. Özellikle yaz ayları başında çiftleşme mevsimidir. Ve yaklaşık olarak 45- 50 gün içerisinde yumurtalardan yavrular çıkmaya başlar. Her çiftleşme  döneminde dişi örümcekler ortalama 400 adet yumurta bırakabilmektedir. Bu denli çoğalabilen bir haşere için örümcek ilaçlama mutlaka gerekir.

Örümceklerin Zararları Var mıdır?

Örümcekler  direk olarak insan hayatına zarar vermeseler bile dolaylı yoldan zararlar vermektedirler. Hatta bazı örümcek türlerinin zehirli olduğu da bilinen bir gerçektir. Fakat zehirli örümcekler genellikle insanların yaşam alanlarından uzakta yaşamaktadır.  İnsanların yaşam alanlarında yaşayanlar işse genellikle sinek,böcek,kertenkele…vb küçük hayvanlarla beslenmektedir. Beslenme yöntemleri, ağ örme yöntemine dayanmaktadır. İnsan sağlığını dolaylı yoldan tehdit etmesi de bu yüzdendir. Evlerde yaşayan örümcek türleri evlere kurduğu ağlar sebebi ile hijyenik  olmamaktadır. O nedenle örümcek ilaçlama ile bu sorundan kurtulmak durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca avladıkları küçük böceklerin ev içerisinde çürümesi nedeni ile bakteri ve mantar üreyebilmektedir. Ev içerisinde örümcek yaşaması, örümcek ile beslenen haşere türlerinin de ev içeri çekilmesine neden olmaktadır.

Örümceklerden Nasıl Kurtulurum?

Örümcekler çok hızlı çoğalan haşereler oldukları için kısa süre içerisinde evinizi istila edebilirler. Bu da daha önce söylediğimiz gibi diğer haşerelerin de evi mesken tutmasına neden olmaktadır. Peki örümcekler ile mücadele etmek nasıl mümkün olmaktadır? Bunun için bireysel çabalar çoğu zaman işe yaramamaktadır. O yüzden profesyonel bir İzmir ilaçlama şirketi ile  örümcek ilaçlama işlemi gerçekleştirmelidir. Aksi takdirde örümcek ilaçlama işlemi sağlık açısından problem yaratabilmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılmayan bir örümcek ilaçlama eylemi doğru sonuçlar almamanıza da neden olmaktadır.

 

Bir cevap yazın