magaza-ilaclama

Mağaza İlaçlama

Haşere ve kemirgenler sıcak ve nemli her alanda görülebildiği gibi; giyim, oyuncak ya da teknoloji mağazalarında da sıklıkla görülmektedir. Gerek yiyecek kırıntıları ile beslenen hamam böceği ve gümüşçün gibi haşereler; gerekse yünlü ya da ipekten yapılmış maddelerde ve tahtalarda hasara yol açan tahta kurdu, güve ve fare gibi haşere ve kemirgenler ile mücadele için mağaza ilaçlaması yapılmaktadır. Mağazalarda bu sıkıntılardan kurtulmak için mağaza ilaçlama yaptırmak gerekir.

Mağaza ilaçlama Servisi

Mağaza İlaçlama

Mağaza İlaçlama

Kapalı alanlarda yapılan izmir böcek ilaçlama işlemi için en önemli kıstas, eşyaların ya da alanın olumsuz etkilenmemesini sağlayabilmektir. Bu nedenle kaliteli böcek ilaçları kullanılmalı ve uygulama yapılacak alanın durumu göz önünde bulundurularak gerekli ilaçlama yöntemi belirlenmelidir. Genellikle dışarıdan gelen haşerelere karşı kesin çözüm oluşturabilmek için yapılan uygulamalarda kullanılan ilaçların kaliteli olması kadar koruyucu niteliğe sahip olması da son derece önemlidir. Koruyuculuk arz etmeyen haşere ilaçları kullanılarak yapılan böcek ilaçlaması, kısa vadede etkili olsa dahi haşere probleminin kısa süre sonra tekrar etmesine yol açacaktır. Bu nedenle mağaza ilaçlama işlemine gerek duyulmaktadır.

Kıyafet, mobilya ya da teknoloji mağazaları için yapılan ilaçlama uygulamalarında en yaygın olarak kullanılan yöntem sıvı ilaçlamadır. Buharlama tekniği ağırlıklı olmak üzere, püskürtme tekniği kullanılarak da gerçekleştirilebilen sıvı ilaçlama işlemlerinde, profesyonel şekilde uygulama yapılması şart olduğu gibi basit ilaçlar yoluyla uygulanan yöntemler etkili sonuçlar sağlamayacaktır.

Bunun yanı sıra zirai ilaçlar ya da ucuz ve kalitesiz ilaçlar ile gerçekleştirilen ilaçlama işlemleri; mağazadaki ürünlerin zarar görmesine ya da ürünler üzerinde iz kalmasına neden olabilir. Ciddi maddi zararlara yol açabilecek bu duruma karşı önlem alabilmek için Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve tescilli ilaçlar ile işlem yapan firmalardan hizmet almak gereklidir. Kalitesiz ilaçlar, ürünlere zarar verebileceği gibi, insan sağlığı üzerinde de ciddi sorunlara yol açacağından; kaliteli esaslar doğrultusunda haşere ilaçlama yaptırmak şarttır. Sağlık Bakanlığı tarafınca onaylanmış olan ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilecek mağaza ilaçlama, maddi ya da sağlıksal zararlara yol açmayacağı gibi haşerelere karşı da etkili sonuçlar verecektir.

Mağaza ilaçlama Firmaları

Mağaza ilaçlama için sıvı ilaçlar kullanılabildiği gibi katı ya da toz ilaçlar da kullanılabilmektedir. Haşere türüne göre farklılık gösteren ve aynı şekilde haşere ya da kemirgene göre belirlenen ilaçlar ile gerçekleştirilen ilaçlama uygulamaları için böcek ilaçlaması yapılacak alanın uygunluğu da önem arz eder. 7 gün 24 saat çalışan ve kapalı tutulamayan mağazalarda, püskürtme tekniği ile uygulanabilen sıvı ilaçlar kullanılabileceği gibi; jel, toz ya da katı ilaçlar ile fare istasyonları kullanılabilir. Bunun yanı sıra haşere sorunun tekerrür ettiği alanlarda sıvı ilaçlara ek olarak diğer ilaç türleri de uygulanabilir.

Mağaza ilaçlama yapılırken; herhangi bir sakınca oluşmaması için haşere türünün iyi bir şekilde belirlenmesi ve mağazada yer alan ürünler göz önünde bulundurularak uygulama yapılması gereklidir. Örneğin oyuncak mağazası ilaçlama işlemleri için, pelüş oyuncakların kaldırılması ya da üstünün örtülmesi, ürünlerin sağlıksal anlamda sakınca yaratmaması açısından son derece önemlidir.

Bir cevap yazın