kordon-pire-ilaçlama

Kordon Pire İlaçlama

Pireler, kan emici grubunda yer alan, kan emdikleri canlılar arasında kan yoluyla çeşitli hastalıkları bulaştırabilecek olan bir asalak türüdür. Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla konutlarımız içerisinde kendilerine yer edinmektedirler. Bu sebeple pireden korunmak için alınabilecek ilk tedbir evcil hayvanlarımızı düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirmek olacaktır. Fakat yine de önüne geçilememiş bir pire istilası söz konusu ise, pire ilaçlama firmaları bu alanda geliştirilmiş güvenilir ilaçlama hizmetleridir. Kordon Pire İlaçlama, Kordon sakinlerinin pire problemleriyle yakından ilgilenen, onlara profesyonel ilaçlama teknikleriyle kalıcı ve etkili sonuçlar sunan önemli bir ilaçlama hizmetidir.

PİRE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Pireler, kan emerek beslenmeleri sebebiyle, asalak halinde yaşayan bir böcek türüdür. Genellikle hayvanların vücut ısılarına ve tüylerine ihtiyaç duyan pirelerin, yalnızca insanları konakçı olarak seçen türleri de bulunmaktadır. Kan emme özellikleri nedeniyle, canlılar arasında kan taşıma potansiyeli yüksektir. Bu kan taşıması sırasında, kan yoluyla bulaşabilecek bir çok tehlikeli hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bu sebeple pirelerin istilasına uğramış bir canlı ya da ortam, kısa süre içerisinde bu istiladan kurtarılmalıdır. Pireler aracılığıyla meydana gelen hastalıkların bazıları ölümle sonuçlanabilmektedir. Veba, humma, tifüs gibi bazı hastalıklar pireler aracılığıyla insanların yakalandığı hastalıklardır. Bu hastalıklar düzenli olarak tedavi edilmezlerse ölümle sonuçlanabilir. Bu hastalıklar dışında cilt ve deri rahatsızlıkları da yine pireler aracılığıyla oluşabilecek rahatsızlıklardır. Bu gibi sağlıksal problemlerle karşılaşmamak adına, pire istilalarında konutlarımız profesyonel bir pire ilaçlama ekibi tarafından ilaçlanmalıdır.

PİRE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Pireler ufak yapıları nedeniyle her zaman gözle görülebilen bir canlı türüdür. Ayrıca kendi büyüklüğünün sekiz katı kadar zıplama özelliği bulunmaktadır. Yumurtlama yöntemiyle ve çok fazla sayıda üremektedir. Bu sebeple kişisel müdahalelerle pire istilalarından kurtulmak mümkün değildir. Pireler yumurtalarına zarar gelmesini engellemek adına onları kuytu köşe, tahta yarıkları, oyukları, çatlakları gibi dar mekanlara, ulaşılması zor alanlara bırakmaktadır. Bu da yine kişisel ilaçlamalarda olumlu sonuçlar almayı engelleyen durumlardan birisidir. Bu sebeplerden dolayı, pire ilaçlamaları mutlaka profesyonel bir ilaçlama firması tarafından gerçekleştirilmelidir.

Profesyonel pire ilaçlama firmaları genellikle sıvı ilaçlama yöntemlerini tercih ederek, pire imhalarının köklü bir şekilde gerçekleştirmeyi garantilemektedir. Çünkü sıvı ilaçlama yöntemleri, ulaşılması oldukça zor olan dar alanları bile ilacın etkisi altına alarak, tenhalara yerleşmiş olan pireleri de imha edebilmektedir. Ayrıca pire yumurtalarının olgunlaşma süreçleri takibe alınarak, bir kaç seferden oluşan bir pire ilaçlama sistemi geliştirilmektedir. Bu da pire ilaçlamalarının ne kadar profesyonel ellerden çıktığını ispatlar niteliktedir. Sıvı ilaçlama yöntemleri iki farklı teknikle çok daha kalıcı sonuçlar doğurmaktadır. Bunlardan en etkili olanı buharlama tekniğidir. Buharlama tekniği, ahşap çatlaklarını, oyuklarını etkisi altına almaktadır. Ayrıca pirelerle birlikte, onların yaymış olduğu kötü havayı da temizlemektedir. Uygulanan diğer bir teknik de püskürtme tekniğidir. Püskürtme de buharlamada olduğu gibi geniş bir alana tesir etmektedir. Ayrıca bu teknikler ilaçlamanın çok kısa süreler içerisinde gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır.

Kordon halkının yaşadığı ya da yaşayacak olduğu pire problemlerine karşı geliştirilmiş olan Kordon Pire İlaçlama, hem zamanınızı doğru kullanmanıza olanak sağlayan hem de bütçenizi derinden etkilemeyen hizmetleriyle günün her saati hazır ve nazır beklemektedir.

Bir cevap yazın