kene-ilaçlama-firmaları

Kene İlaçlama Firmaları

Keneler, kan emici grubunda yer alan asalak türlerinden biridir. Genellikle İç Anadolu Bölgesi’nde yoğun olan, taralarlarda ve hayvanların vücutlarında yaşamaktadır. Beslenme ihtiyacıyla uygun bir canlı arayan keneler, konakçı oldukları canlıların derilerine nüfus ederek, kafalarını derilere gömmektedirler. Bu sebeple, kene imha yöntemleri de bu duruma paralel olarak oldukça zor olmaktadır. Gömüldükleri yerden bilinçsizce koparılan keneler genellikle bu işlem sonucunda nüfus ettikleri derinin içerisinde başlarını bırakarak ayrılmaktadır. Bu da içlerinde salgılamış oldukları mikroplu salgıların bu derilerin içerisine salgılanmasına ve bunun sonucunda da tehlikeli hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Bu sebeple, kene vakalarında yardım alınması gerekilen kuruluşlar hastahaneler ve Kene İlaçlama Firmaları olmalıdır.

KENE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Keneler kanla beslendikleri için bütün canlılardan kanla birlikte bir çok hastalık ve bakteriyi bünyelerine almaktadırlar. Bu da bir canlıdan diğer bir canlıya beslenme gereksinimiyle geçiş yaptığında, bu canlılar arasında kan yoluyla bulaşacak hastalıkları taşıması anlamına gelmektedir. Keneler yapı itibariyle küçük boyutlarda oldukları için, genellikle teşhisi geç olabilen canlı türleridir. Bu sebeple, kenelerin yaşam alanları olan yeşil alanlar, çayırlıklar, piknik alanları gibi mekanlara gidildiği vakit, genel bir kene kontrolünden geçmek her açıdan iyi olacaktır. Keneler, bitki ve ağaç diplerinde konaklayarak, herhangi bir canlının yanlarından geçmesini beklemekte ve onlara sıçrayarak kan emecek uygun bir bölge arayışına girmektedir. Günümüzde fazlalaşmaya başlayan kene vakalarıyla hastahaneler dolup taşmaktadır. Kene yoluyla bulaşmakta olan hastalıklar insan sağlığı için büyük riskler taşımakta, bazı durumlarda ölümle sonuçlanabilen vakalara tanık olunabilmektedir. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi bunların en tehlikelileridir.

Bu gibi sonuçlarla karşılaşmamak adına, kene istilasına maruz kalan bölgeler Kene İlaçlama Firmaları tarafından profesyonel ekiplerce ilaçlanmalıdır. Bu şekilde alınacak önlemler, sağlığımızı ve ömrümüzü garanti altına alacak önlemlerdir.

KENE İLAÇLAMA FİYATLARI

Kene vakaları çoğunlukla çiftçilikle uğraşan kişilerin başına gelmekle birlikte, piknik gezilerinde, yeşillik alanlarda bulunanlarda görülmektedir. Özellikle günümüzde artan kene vakaları sebebiyle, keneyle mücadele konusunda oldukça ilerlemeler kaydedilmiştir. Olası bir kene vakasında ilk başvurmanız gereken kuruluş sağlık kuruluşları olmalıdır. Kene ısırmalarında erken teşhis oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Daha sonra kene istilasına uğramış olan bölgenin temizlenmesi için Kene İlaçlama Firmaları büyük önem arz etmektedir. Kene ilaçlama firmaları, hem etkili çözümleriyle, hem de bütçenize uygun seçenekleriyle, kene problemlerine karşı köklü çözümler üretmektedir.

 

 

Bir cevap yazın