karinca-izmirilaclamaa2

Karınca İlaçlama

Karıncalar koloni halinde yaşamaları nedeni ile diğer haşerelerden ayrılmaktadır. Diğer haşere türlerine göre cok daha kalabalıklardır.  Genellikle ağaç kovuklarına, toprak altlarına yuva yaparlar. Görünüşleri itibari ile 6 ayakları, yemeklerini taşıyacakları kıskaçları ve iletişim için kullandıkları antenleri vardır.Yaşadıkları ortama göre farklı renkte karıncalar mevcuttur.Hem ot hem de et ile beslenen karıncaların boyları yine türlerine göre farklılık göstermektedir. Karıncalar önlem alınmadığı takdirde başa bela olabilmektedir. Karınca ilaçlama ise bu konudaki en kesin çözümdür.

Karınca ilaçlama

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Karıncalar kendi ağırlıklarının 50 katına kadar  yükü taşıyabilmektedir. Karıncaların yuvalarına taşıdıkları besinler diğer haşerelerin de çoğalmasına sebebiyet vermektedir.Karıncaların diğer haşerelerden farklarından birisi de  karıncaların parazit canlılar olmamasıdır. Karıncalar yiyecek bulmak için aralarından bir karıncayı yollarlar. Bu durumda evinizde bir karınca görürseniz demek oluyor ki o karıncaların devamı da gelecektir.

Genellikle boyutları 2 ile 6 santimetre arasında değişmektedir. Yuvalarını su kaynaklarına yakın yerlere kurdukları gözlenmektedir.Karıncalar gün içerisinde 20 saate kadar çalışabilmektedirler. Geceleri  ise onlar için dinlenme zamanıdır.Dünya genelinde  9000’in üzerinde karınca çeşidi bulunmaktadır  ve renkleri ağırlıklı olarak kırmızı, sarımtrak, kızıl ve kahverengi tonlarında olmaktadır.

Karınca haşeresi ile baş edebilmenin en iyi yolu, işinde uzman bir karınca ilaçlama firması ile çalışmaktır. İzmir böcek ilaçlama firması ile yapacağınız karınca ilaçlama işlemi sizin doğru sonuçlar almanıza yarayacaktır.Karıncalar ev içerisinde genellikle duvar çatlaklarında veya mutfak tezgahları arasında yuvalanmaktadır.Çoğu zaman bir karınca kolonisinde 1 milyonun üzerinde karınca olabilmektedir.

Karıncalar zararlı mıdır?

Karıncalar nadiren de olsa besin bulamadığı zaman insanları ısırırlar fakat zehirli bir haşere olmadığı için zararları direk değil dolaylıdır. Bir karınca kolonisinin rahatsızlık veren yönü evlerde en ufak yiyecek parçalarına bile ortak olmalarından kaynaklanmaktadır. Genellikle mutfak  ve ya yemek yenilen odaları basmaları ve kalabalık yapısı nedeni ile de kötü bir görüntü sergilemeleri kaçınılmazdır. Bununla birlikte gezdikleri yerler nedeni ile hijyen açısından da sağlıksız durumlar  ortaya çıkabilmektedir. Özellikle büyük şehirlerde evleri ve gıda ile ilgili işyerlerini mesken edinebilmektedirler. Bu da insan sağlığını tehdit etmektedir.Karıncalarda diğer haşere türleri gibi yaz mevsimlerinde artış olmaktadır.Karıncalar kendileri zararsız görünseler de yuvalarına taşıdıkları besin parçaları yüzünden diğer haşerelerin de çoğalmasını tetiklemektedir.

Peki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Karıncalardan kurtulmak için mutlaka profesyonel bir  karınca ilaçlama yardımı almak gerekmektedir. Genellikle kışın ortalarda pek görünmemesi nedeni ile kurtulunduğu düşünülen karıncalar aslında yuvalanmakta ve yazın tekrar ortaya çıkmaktadırlar. Eğer evinizde karınca görürseniz kışın bunun tek bir cevabı vardır, karıncalar eve yuvalanmıştır ve yazın tekrar koloni halinde ortaya çıkacaklardır. Bu nedenle karınca ilaçlama ciddi bir olaydır ve amatörlerin eline bırakılmamalıdır.Karınca ilaçlama ciddiyetle üzerinde durulmaması durumunda tekrar karşınıza çıkacak bir sorundur.

Bir cevap yazın