İlaçlama teknikleri

İlaçlama teknikleri

Haşere problemi yaşanan alanlarda haşereler ciddi zararlar vermektedir. Bireylerin bu problemleri bireysel olarak çözmeye çalışmaları ise haşere sorunun devamına böylece de haşere zararları artışına neden olmaktadır. Kişiler yapılan amatör haşere ilaçlamada ayrıca sağlık problemleri de yaşamaktadır. Haşere ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken uzman kadroya sahip haşere ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçmektir. Çünkü ilaçlama teknikleri bu aşamada önemli olacaktır. Belirlenecek olan haşere ilaçlama firmaları sağlık bakanlığı onaylı, danışmanlık hizmeti verebilen ayrıca haşere ilaçlamada deneyimli olması gerekmektedir.

İlaçlama teknikleri

İlaçlama teknikleri

İlaçlama teknikleri nelerdir?

Haşere ilaçlama firmaları ilaçlama teknikleri haşere cinsine göre ve alana göre değişiklik göstermektedir. Haşere ile mücadelede haşere ilaçlama firmaları tüm haşereler üzerinde etkili olduğundan sıvı ilaç uygulamasını daha çok yapmaktadır. Sıvı ilaç uygulaması Ulv yöntemi denilen yani buharlama yöntemi ile yapılmaktadır. Alana sıvı ilaç uygulandıktan sonra alan 2 saat kapalı kalır ve yarım saat havalandırıldıktan sonra kullanılabilir. Ayrıca bu 2 saatlik süreç içerisinde tamamen yere çöken ilacın 1 hafta ıslak temizlenmemesi gerekmektedir. Jel ilaç uygulaması ise hamam böceği, kara böcek ve kalorifer böceği için haşere ilaçlama şirketi uzmanlarınca uygulanmaktadır. Görüldüğü üzere ilaçlama teknikleri bu aşamada gayet önemlidir.

Jel ilaç uygulamasında herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Alanda fare sorunu var ise alana tablet uygulaması ve yine içerisinde tablet olan istasyon uygulaması yapılmaktadır. Tablet ve istasyonun kaç tane yerleştirileceğine haşere ilaçlama uzmanları alanın büyüklüğüne göre karar vermektedir. Bu uygulamalar sonunda haşere ilaçlama firmaları ne takım önlemler alınması ile ilgili bireylere bilgi paylaşımında bulunmalıdır. İlaçlama teknikleri birbirinden farklı olmakla beraber hepsinin de profesyonel kişiler tarafından yapılması önemlidir. Haşere ve fare ilaçlamasında uygulanacak yöntemler ile bu sorundan sonsuza kadar kurtulmak mümkündür. Zamanında ilaçlama yapılmaz ise problem daha da büyüyebilir ve fare ya da haşere sorunu içinden çıkılmaz bir hal alabilir. O nedenle böyle bir problemle karşılaşıldığı takdirde en hızlı şekilde uzman bir ilaçlama firmasından yardım almak gerekir. Uzman kişilerden alınan destek ile böcek ya da fare sorunu artık daha fazla can sıkmıyor.

Bir cevap yazın