Güzelbahçe Böcek İlaçlama

Güzelbahçe Böcek İlaçlama

Güzelbahçe Böcek İlaçlama servisi Güzelbahçe’nin değerli halkına böcek ve haşere ilaçlama konusunda her türlü desteği ve hizmeti sağlamaktadır.  İlçede geçim kaynakları tarım ve turizme dayanmaktadır. Tarım sektöründe genel olarak, seracılık, narenciye, zeytincilik ve bağcılık alanlarında yapılmaktadır. Bunun yanı sırada seralarda genellikle kesme çiçek üretimi de yapılmakta ve bu çiçeklerin büyük bir kısmı yurt dışına gönderilmektedir. İlçede yetiştirilen sebze ve narenciye ürünleri yurtdışından büyük talep görmektedir. Fakat sebze ve meyve gibi tarım üreticileri en çok seralarına dadanan böcek ve haşerelerden şikâyetçi olmaktadır. Seralara gelen bu haşereler hem ekili ürünlere zarar vermekte hem de yurtdışına ihraç edilen ürünlerin kalitesini düşürerek iade edilmesine sebep olmaktadırlar. Hal böyle olunca ne yazık ki geçimini buradan sağlayan çiftçiler büyük zarar etmektedir.

Güzelbahçe Böcek İlaçlama

Güzelbahçe Böcek İlaçlama

Ayrıca sıra kesme çiçekçilik ile uğraşan üreticiler ise çiçeklere gelen arılarla mücadele etmek zorunda kalmaktadırlar. Çoğu zaman arı sokmaları yaşanmakta olup bazı ciddi vakaların görüldüğü durumlarda yaşanmıştır.

Güzelbahçe Böcek İlaçlama Firmaları

Güzelbahçe Böcek İlaçlama Firmaları Güzelbahçe halkının ihtiyaç duyduğu açık alan ve kapalı alanlardaki ihtiyaç duyulan her türlü hizmeti vermektedir. Yaşanılan tüm sıkıntılar için 7/24 aktif hizmet veren danışma hattıyla da merak ettikleriniz konusunda yardımcı olabilmektedir. Güzelbahçe İlaçlama firmalarına en çok:

  • Tarımla uğraşan çiftçiler
  • Kesme çiçek üreten sera üreticileri
  • Güzelbahçe esnafı
  • Otel, kafe, restoran işletmecilerinden böcek, haşere ve diğer kemirgenlerle ilgili şikâyetler almaktadır.

Firmalar ilaçlama hizmeti isteyen müşterilerine fiyat çıkarırken: alanın büyüklüğüne, haşerelerin yoğunluğuna ve kullanılacak ekipman ve ilacın miktarını hesaba katmaktadır.

 Arı İlaçlama

Arı İlaçlama zorluk bakımından en zor ilaçlama şekillerinden biridir. Özellikle çatı, tavan arası, dış mekânda ise üzüm bağı, çiçek serası vb yerlere petek yapan arıların yok edilmesi oldukça zorlu bir çalışma gerektirmektedir. Özellikle çatı gibi basık ve alanı kısıtlı mekânlarda arı ilaçlama hem hareketi kısıtlamakta ve hem de rahat çalışmayı engellemektedir. Genellikle arılar sahip oldukları içgüdüsel özelliklerinden ötürü kovanlarını ulaşılması güç yerlere yaparlar. Bu durum İlaçlama meselesini giderek daha da zorlaştırır.

Aynı şekilde seralarda da yapılan ilaçlama hem yapan teknisyen için hem de serada bulunan ürünler için büyük hassasiyet gerektirir

Bir cevap yazın