Fare Belirtileri

Fare sorunu her yerde karşımıza çıkmaktadır. Özelikle evlerde ve gıda olan iş yerlerinde besin ihtiyacından dolayı bulunmaktadır. Fareyi her zaman görmemiz mümkün olmayabilir. Fareyi belirlemeden bazı fare belirtilerine dikkat edilmelidir. Fare belirtileri kendisini gösterecektir. Fare belirlerken en kolay belirleme fare pisliği ile olmaktadır. Bunun dışında farelerden gelen amonyak kokusu, parçalanmış halde bulunan gazete ve kumaş parçaları, eşyalardaki diş izleri ve gece gelen tıkırtılar. Bu durumlarda fareden kurtulmanın için bireysel olarak çözülmeye uğraşılır ve bunu bireyler olarak çözebilenlerin sayısı oldukça az olmaktadır. Fare ile mücadele de fareden kurtulmak için bireysel müdahaleler sağlık açısından sorunlar yaratmaktadır. Farelerden kurtulmak amacı ile yapılan bazı uygulamalar bazen fareyi beslemektedir.

Fare Belirtileri ile Önleminizi Alın

Fare Belirtileri

Fare Belirtileri

Fare problemi için fareler ile mücadele de geç kalınması fare zararları artışına da neden olmaktadır. Fare ile mücadele ederken farelerden kurtulmak için fare ilaçlama şirketleri tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapmaktadır. Fare ilaçlama firması uzmanları farelerin sevdiği bir yiyecekten oluşan tableti uygun noktalara yerleştirmektedir. Bu tabletleri yiyen fare su ihtiyacından dolayı kanalizasyona yönelir ve burada su içerken kan zehirlenmesinden ölümü gerçekleşir. Ayrıca fare su içmezse bile 15 dakika içerisinde yine kan zehirlenmesinden ölümü gerçekleşir. İstasyon uygulaması ise yine içinde tablet bulunan korunaklı bir düzenekten oluşur bu şekilde doğa şartlarından ve diğer hayvanlarda tablet korunmuş olur. Büyük ve açık alanlarda oluşan fare sorunu için uygulanmaktadır.

Fare ile mücadele de fare sorunu devamlı olan bireylerin periyodik olarak fare ilaçlama yaptırması gereklidir. Fare pis ve mikrop bulunan yerlerde sık bulunduğu için sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Ayrıca fare ısırığı ile fiziksel olarak ta zarar vermektedir. Narkoz etkisi yapan salyası sayesinde insanları ısırırken fark edilemezler. Fare ile mücadele de en etkili yöntem erken müdahaledir bu yüzden farelerden kurtulmak için vakit kaybetmeden fare ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçilmelidir. Unutulmaması gereken şey fare probleminin görmezden gelinmemesi gerektiğidir. Aksi halde çok daha büyük problemlerle yüzleşmek gerekebilir.

 

Bir cevap yazın