dükkan-ilaçlama

Dükkan İlaçlama

Böcek ve haşere türleri aklımıza gelebilecek her yerde karşımıza çıkma ihtimali olan canlılardır. Kentleşmeyle birlikte yaşam alanlarının tahrip olması, onların yeni yerler keşfetmesine, beslenme ve barınma ihtiyacıyla yeni alanlara dahil olmasına neden olmuştur. Bu sebeple konutlarımızda bu canlılarla karşılaşıyor olmamız artık çok olağandır. Fakat bu böcek ve haşerelerin insan sağlığı üzerinde oluşturmuş olduğu zararları göz önünde bulundurursak, aslında çok büyük bir tehdit altında olduğumuzu görebiliriz. Bu yüzden geliştirilmiş olan böcek ilaçlama firmaları her alanda hizmetler sunmaktadır. Dükkan İlaçlama, böcek ilaçlama hizmetleri arasında en önemli ilaçlama alanlarından birisidir.

DÜKKAN İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Dükkanlar, gün içerisinde çok fazla kişinin uğradığı, umuma açık alanlardır. Ayrıca giyecekten yiyeceğe her türlü kullanım eşyasının satış alanı olması nedeniyle, temiz tutulması gereken, müşterinin güvenini kıracak herhangi bir hatayı götürmeyecek mekanlardır. Bu sebeple dükkan içerisinde yaşanmakta olan böcek ve haşere problemlerine mümkün olduğunca ekstra özen göstermek gerekmektedir. Dükkan ilaçlama, müşterilerin memnuniyeti, onların sağlığı ve dükkan sahibinin prestiji açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple dükkanlarınızda yaşayacağınız olası bir böcek problemine karşı profesyonel ilaçlama firmalarından destek almanız, vereceğiniz en doğru karar olacaktır.

DÜKKAN İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Dükkan ilaçlamalarının konut ilaçlamalarından çok fazla bir farkının olduğu söylenemez. Çünkü dükkan ilaçlama konut ilaçlamaları kapsamında yer almaktadır. Aralarındaki tek fark, dükkanların umuma açık, müşteri memnuniyeti kazanması gereken mekanlar olması ve dükkan sahibinin prestijinin sarsılmaması sebebiyle çok daha hızlı bir süre içerisinde ilaçlanması ve ardından günlük yaşantıya geri dönülmesi gerekmektedir. Bu sebeple dükkan ilaçlamalarında en hızlı şekilde tesir eden ilaçlama yöntemi tercih edilmektedir.

Dükkan ilaçlamalarında sıklıkla uygulanmakta olan ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlama yöntemidir. Bu ilaçlama sayesinde kısa sürede, dükkandaki ürünlerimizin de etkilenmeyeceği şekilde etkili bir ilaçlama yapmak mümkündür. Sıvı ilaçlar güçlükle ulaşılan yerlere bile kolaylıkla ulaşarak, her türlü böcek ve haşere problemini ortadan kaldırmaktadır. Sıvı ilaçlar iki farklı teknikle uygulamaya alınmaktadır. Buharlama ve püskürtme olarak adlandırılan bu iki teknik de sıvı ilaçların daha etkili bir hale gelmesine olanak sağlamaktadır. Buharlama tekniği, ilaçlanan bölgenin 3 saat adar kapalı kalmasının yeterli olacağı, bu zaman diliminden sonra günlük yaşama geri dönülmesini garantileyen bir ilaçlama yöntemidir. Ahşap çatlaklarını, oyuklarını da etkisi altına alarak geniş bir alanda ilaçlamanın gerçekleşmesini sağlamaktadır. Ayrıca imha edilen böcek ve haşerelerle birlikte bu canlıların etrafa yaymış oldukları kirli havayı da temizleyerek, daha steril bir ortam oluşmasına vesile olmaktadır.

Bu ilaçlama yöntemi dışında uygulanabilecek bir başka hızlı ve pratik ilaçlama yöntemi de jel ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlamalar, dükkan ilaçlamalarında ne müşteriyi ne de dükkan sahibini sağlık olarak tehdit etmemektedir. Sadece uygulandıkları alanlarda etkisini göstermekte olan jel ilaçlar, böcek ve haşereler tarafından bir besin maddesi gibi algılanarak, ilacın uygulandığı bölgeye toplanmalarına neden olmaktadır. Jel ilacı yiyen ve temas eden bütün haşere ve böcekler kısa bir süre içerisinde zehirlenerek ölmektedir.

Kısa süreli ve dükkanın uzun bir ara kapatılmasına duyulmayan ilaçlamalar, hem müşterinin güvenini hem de dükkan sahibinin prestijini sarsmayacaktır. Dükkan ilaçlama, esnafın ve müşterinin sağlığını göz önünde bulunduran, mağduriyetten kurtaran, hem sağlıklı, hem ekonomik hem de etkili bir ilaçlama hizmetidir.

Bir cevap yazın