Kategori arşivi Merak Edilenler

Fare belirtileri

Fare sorunu her yerde karşımıza çıkmaktadır. Özelikle evlerde ve gıda olan iş yerlerinde besin ihtiyacından dolayı bulunmaktadır. Fareyi her zaman görmemiz mümkün olmayabilir. Fareyi belirlemeden bazı fare belirtilerine dikkat edilmelidir. Fare belirlerken en kolay belirleme fare pisliği ile olmaktadır. Bunun dışında farelerden gelen amonyak kokusu, parçalanmış halde bulunan gazete ve kumaş parçaları, eşyalardaki diş izleri ve gece gelen tıkırtılar. Bu durumlarda fareden kurtulmanın için bireysel olarak çözülmeye uğraşılır ve bunu bireyler olarak çözebilenlerin sayısı oldukça az olmaktadır. Fare ile mücadele de fareden kurtulmak için bireysel müdahaleler sağlık açısından sorunlar yaratmaktadır. Farelerden kurtulmak amacı ile yapılan bazı uygulamalar bazen fareyi beslemektedir.

Fare problemi için fareler ile mücadele de geç kalınması fare zararları artışına da neden olmaktadır. Fare ile mücadele ederken farelerden kurtulmak için fare ilaçlama şirketleri tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapmaktadır. Fare ilaçlama firması uzmanları farelerin sevdiği bir yiyecekten oluşan tableti uygun noktalara yerleştirmektedir. Bu tabletleri yiyen fare su ihtiyacından dolayı kanalizasyona yönelir ve burada su içerken kan zehirlenmesinden ölümü gerçekleşir. Ayrıca fare su içmezse bile 15 dakika içersinde yine kan zehirlenmesinden ölümü gerçekleşir. İstasyon uygulaması ise yine içinde tablet bulunan korunaklı bir düzenekten oluşur bu şekilde doğa şartlarından ve diğer havyalarda tablet korunmuş olur. Büyük ve açık alanlarda oluşan fare sorunu için uygulanmaktadır.

Fare ile mücadele de fare sorunu devamlı olan bireylerin periyodik olarak fare ilaçlama yaptırması gereklidir. Fare pis ve mikrop bulunan yerlerde sık bulunduğu için sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Ayrıca fare ısırığı ile fiziksel olarak ta zarar vermektedir. Narkoz etkisi yapan salyası sayesinde insanları ısırırken fark edilemezler. Fare ile mücadele de en etkili yöntem erken müdahaledir bu yüzden farelerden kurtulmak için vakit kaybetmeden fare ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçilmelidir.

 

Pire nasıl yok edilir

Pire sorunu her alanda ortaya çıkabilen bir sorundur. Pire ısırığı ile kan emerek sağlık problemlerine neden olmaktadır. Sonuç itibariyle pire hem hayvanlardan hem de insanlardan kan emen bir haşere olmaktadır. Peki, pire nasıl yok edilir? Pire ile mücadele de pireden kurtulmak için öncelik olarak bireysel olarak yapılan uygulamalar sonuçsuz kalmaktadır. Hatta bu uygulamalar bireylere sağlık problemlerine de yol açmaktadır. Pire küçük bir haşeredir. Boyu 2-10 mm arası değişmektedir.

Bu bağlamda pirenin belirlenmesi de zor olmaktadır. İnsanda pire belirtileri kalıcı kızarıklıklar ve kaşıma ile belirlenmektedir. Bu doğrultuda pire sorunu belirlendikten sonra yapılması gereken profesyonel pire ilaçlama yapan pire ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçmektir. Pire ilaçlama firmaları ile bağlantıya geç kalınması durumunda pire sorunu büyür ve pire zararları artar. Pire haşereler arasında en çabuk çoğalan haşere türlerinden bir tanesidir. Nu bağlamada pire ilaçlama ciddi şekilde hemen yapılmalıdır. Pire ilaçlama firmaları pire ilaçlama yaparken kokulu sıvı ilaç uygulaması yapmaktadır. Sıvı ilaç uygulaması yapılırken alanda açıkta gıda ürünü bulunmamalıdır. Pire ilaçlaması yapılan alanda en az 2 saat yaşam durdurulmalıdır.

Evde ne bir birey ne de kedi, köpek, kuş, balık gibi evcil hayvan bulunmamalıdır. 2 saatlik süreçten sonra alan yarım saat havalandırılır ve kullanıma açılabilir. Pire ilaçlama şirketi tarafından yapılan sıvı ilacın uzun süre etkili olması içinde alanda 1 hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Bunun dışında kuru temizlik yapılabilmektedir. Pire ilaçlama da bütün alanlar tespit edilmelidir. Örneğin kömürlük gibi alanlarda kontrol edilmelidir aksi takdirde pire sorunu devam etmektedir. Ayrıca evcil hayvanlarda pire sorunu var ise bu hayvanların veteriner tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Evde bulunan haşereler

Haşere sorunu günümüzde birçok evi mesken dinmiş durumdadır. Evlerde bulunan bu haşereler bireylere gerek sağlık açısından gerek maddi açıdan problemler yaratmaktadır. Evde bulunan haşereler değişmektedir. Evde görülen haşere türleri ise alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, pire, tahtakurusu, bit, sinek, akrep, kırkayak, güve, çiyan, sivrisinek, tahta kurdu, gümüş böceği, kulağakaçan, örümcek ve arıdır. Her haşere için farklı uygulamalar ve ilaçlar kullanılmaktadır.

Bireyler bazı durumlarda haşere gördüklerinde önemsemezler birkaç haşerenin sorun olmadığını düşünebilirler. Ancak haşereler çabuk çoğalabilmekte önlem alınmadığında ise haşere ile mücadele zorlaşmaktadır. Bazı bireyler ise bu sorunları bireysel olarak çözmeye çalışmaktadırlar. Haşere ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılan yanlış müdahaleler sonucu haşere sorunu devam etmekte ve haşere zararları da artmaktadır. Haşereler ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken İzmir böcek ilaçlama firması ile irtibata geçmektir. İzmir haşere ilaçlama firması her haşere için özel ilaçlar kullanarak haşere sorununu çözüme kavuşturmaktadır. İzmir haşere ilaçlama şirketleri en çok sıvı ilaç uygulamasını kullanmaktadır.

Sıvı ilaç uygulaması her haşere türüne uygulanabilmektedir. Alanda hamam böceği,ü kara böcek ve kalorifer böceği var ise jel ilaç uygulaması da yapılabilmektedir. İzmir haşere ilaçlama firmaları alanda fare sorunu var ise tablet uygulaması ve istasyon uygulaması ile çözüm sağlarlar. Haşere sorunu az olduğunda bile geç kalınmadan ev ilaçlama yaptırılmalıdır. Ev ilaçlama da geç kalınması daha ciddi bir haşere sorununa neden olabilmektedir.

Pirelenme belirtileri

Pire çok küçük bir haşere olduğundan ilk etapta fark edilmesi çok zordur. Pire sorununda pireyi belirlemek için pirelenme belirtileri vardır. Pire sorunu yaşanan alanlarda pirenin ısırığı ile kan emerek beslenmesinden dolayı bireylerde kaşıntılar olmaktadır. Ancak olan her kaşıntı pire sorunu değildir bunu bilmekte fayda var. Akar gibi deriden beslenen haşerelerde kaşıntıya sebep olabilmektedir. Ancak kan emici haşereler kaşıntının yanında uzun süre kalıcı kızarıklığa da neden olabilmektedir. Bunun yanında pire kan emici olarak aynı belirtileri veren tahtakurusuyla da karıştırılabilmektedir.

Bu iki kan emici haşereyi ayırmada da pirenin zıplama özelliği olduğunu bilemek yeterli olacaktır. Haşere sorunun ne olduğunu bilmek kullanılan ilacı belirlerken çok önemlidir. Keza ilaçlama firmaları haşere cinsine göre ilaçlama yapmaktadır. Pire sorunu belirlendikten sonra pire ile mücadele de pireden kurtulmak için kokulu sıvı ilaç uygulaması yapılmalıdır. Pireler ile mücadele de pirelerden kurtulmak için yapılması gereken pire ilaçlama geç yapılırsa pire zararları da artmış olacaktır. İzmir pire ilaçlama firması kokulu sıvı ilaçla alanda ilaçlama yaptıktan sonra alan 2 saat kapalı kalmaktadır. Ardından 30 dakika havalandırılarak alan kullanılabilir. Ayrıca alanda 7 gün ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

Pire ilaçlama şirketi belirlenirken firmanın sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığına dikkat edilmelidir. İzmir pire ilaçlama firmaları güvenir olmalıdır bu açıdan bu husus önemlidir. Pire ilaçlama işleminin verimli olması açısından İzmir pire ilaçlama firmaları deneyimli olmalıdır. Bu açıdan da pire ilaçlama firmalarının ne kadar zamandır pire ilaçlama yaptığı sorgulanmalıdır.

Haşere için jel

Ülkemizde birçok şehrimizde haşere problemleri yaşanmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde bu tür sorunlar daha fazla can sıkmaktadır. İzmir ilinde de haşere problemi çok fazladır. Öyle ki sırtında bir pompa ile dolaşan kişileri bile görebilmektesiniz. Haşere ile mücadele de haşereden kurtulmak için haşere ilaçlaması çok önemlidir. Bu uygulamayı eğitimli olan özel uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Haşereler ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılacak yanlış ilaçlama hem sonuçsuz kalır hem de alanda bulunan kişilere zarar vermektedir.

Haşere sorunu olan bireylerin haşere ilaçlama da geç kalması haşere zararları artışına neden olmaktadır. Yapılması gereken haşere cinsini belirleyip yetkili İzmir haşere ilaçlama firması ile bağlantıya geçmektir.  İzmir böcek ilaçlama firmaları sıvı ilaç uygulamasını daha çok yapmaktadır. Çünkü sıvı ilaç tüm haşereler için yapılabilmektedir. Jel ilaç uygulaması ise alanda hamam böceği, kalorifer böceği ve kara böcek var ise uygulanmaktadır. Jel ilacın en büyük avantajı siz normal yaşantınızı devam ettirirken İzmir haşere ilaçlama firması uzmanlarınca uygulanabilmesidir. Öyle ki siz bir köşede yemeğinizi yerken uzmanlar ilaçlamayı yapabilmektedir.

Jel ilaç uygulaması haşere ilaçlama firması uzmanı tarafından bir enjeksiyon yardımı ile böceklerin geçiş yollarına ve muhtemel yuvalarına sürülmektedir. Sürülen bu jel ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve böceğin burada ölümü gerçekleşir. Yuvada ölü bulunan böcekten beslenen diğer böceklerde alanda ölmektedir. Böylece zincirleme olarak böceklerden kurtulursunuz. Jel ilaç uygulamasında bilinmesi gerek bir başka husus ise jel ilacın çok yoğun haşere olan yerlerde uygulanmaması gerektiğidir.