Karasinekler Nasıl Hayvanlar

Karasinekler çift kanatlı uçucu haşere grubuna girmektedirler. Yetişkin bir kara sineğin boyu 1 cm’ye ulaşmaktadır. Gezindikleri yerler itibari ile sürekli mikrop taşımaktadırlar. Karasinekler yiyecek seçmeksizin beslenebilirler. Günlük hayatta  yediğimiz besinlerden dışkıya, hayvan leşlerinden çürük gıdalara kadar her şey ile beslenebilmektedir.  Bu nedenle sağlık açısından son derece tehlike yaratabilmektedirler. Karasinekler insanlara verem, kolera, dizanteri, hepatit gibi pek çok hastalığı bulaştırabilirler. Açık gıdaların olduğu , gıda satışı yapılan yerlere dikkat edilmelidir. Bu gibi yerler düzenli olarak ilaçlanmaz ise biraz önce bahsettiğimiz sağlık problemleri  olabilmektedir. Özellikle bağışıklık sistemleri yetişkinlere göre daha zayıf olan çocukların ve bebeklerin bulunduğu ortamlar bu tür haşerelerden korunmalıdır.

Karasinekler Nası Ürerler?

Karasinekler diğer sinek türleri gibi yumurta ile çoğalmaktadırlar. Yetişkin bir dişi karasinek her çiftleşmede ortalama 150- 200 arası yumurta bırakabilmektedir. Yumurtalar larva dönemleri üzerinden 1 hafta geçmeden kanatlı bir karasineğe dönüşmektedirler.Karasinekler için çiftleşme mevsimi kavramı bulunmamaktadır. Beslenmesini yerine getirdiği sürece sinekler sürekli üreyebilmektedirler.Ve beslenme sırasında besinin üzerine dışkı salya veya yumurta brakabilmektedirler. Bu nedenle karasinek ilaçlama işlemi yapılmadan bu haşerelerden kurtulmak mümkün olmamaktadır.
bocekilaclamaizmir.com

Karasineklerden Nasıl Kurtulunmaktadır?

Karasinekler sürekli çoğalabilme yeteneğine sahip canlılardır. Bu nedenle profesyonel olarak destek alınmalıdır.  Sağlık bakanlığı onaylı İzmir böcek ilaçlama şirketleri karasinek ilaçlama işlemini yerine getirebilirler. Tüm haşere türlerinde ilaçlama tehlikeli bir eylemdir ve bu karasinek için de geçerlidir. Evde kendi başına amatörce yapılan ilaçlamalar sağlık açısından problem yaratmakla birlikte haşerelerinde yok olmasını sağlamamaktadır. Bu nedenle işin uzmanları tarafından karasinek ilaçlama işlemi yapılması en doğru olandır. Karasinek ilaçlama işlemi 2 aşamalı bir işlemdir. İlk aşamada yaşayan karasinekler hedef alınırken ikinci aşamada karasineklerin yumurta bıraktıkları yerler hedef alınmaktadır. Aksi takdirde yumurtadan tekrar karasinek çıkması problemi yaşanabilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir