İlaçlama teknikleri

İlaçlama teknikleriHaşere problemi yaşanan alanlarda haşereler ciddi zararlar vermektedir. Bireylerin bu problemleri bireysel olarak çözmeye çalışmaları ise haşere sorunun devamına böylece de haşere zararları artışına neden olmaktadır. Kişiler yapılan amatör haşere ilaçlamada ayrıca sağlık problemleri de yaşamaktadır. Haşere ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken uzman kadroya sahip haşere ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçmektir. Belirlenecek olan haşere ilaçlama firmaları sağlık bakanlığı onaylı, danışmanlık hizmeti verebilen ayrıca haşere ilaçlamada deneyimli olması gerekmektedir.

Haşere ilaçlama firmaları ilaçlama teknikleri haşere cinsine göre ve alana göre değişiklik göstermektedir. Haşere ile mücadelede haşere ilaçlama firmaları tüm haşereler üzerinde etkili olduğundan sıvı ilaç uygulamasını daha çok yapmaktadır. Sıvı ilaç uygulaması Ulv yöntemi denilen yani buharlama yöntemi ile yapılmaktadır. Alana sıvı ilaç uygulandıktan sonra alan 2 saat kapalı kalır ve yarım saat havalandırıldıktan sonra kullanılabilir. Ayrıca bu 2 saatlik süreç içersinde tamamen yere çöken ilacın 1 hafta ıslak temizlenmemesi gerekmektedir. Jel ilaç uygulaması ise hamam böceği, kara böcek ve kalorifer böceği için haşere ilaçlama şirketi uzmanlarınca uygulanmaktadır.

Jel ilaç uygulamasında herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Alanda fare sorunu var ise alana tablet uygulaması ve yine içersinde tablet olan istasyon uygulaması yapılmaktadır. Tablet ve istasyonun kaç tane yerleştirileceğine haşere ilaçlama uzmanları alanın büyüklüğüne göre karar vermektedir. Bu uygulamalar sonunda haşere ilaçlama firmaları ne takım önlemler alınması ile ilgili bireylere bilgi paylaşımında bulunmalıdır.

Bir cevap yazın