İlaçlama ile ilgili bilgiler

İlaçlama ile ilgili bilgilerHaşere problemleri yaşayan bireyler bu canlılardan kurtulmak için türlü yollar denemektedir. Ancak bireysel ve amatörce yapılan bu müdahaleler sonuçsuz kalmaktadır. Haşere ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken profesyonel  İzmir haşere ilaçlama firması ile bağlantıya geçmektir. Haşereler ile mücadele de haşereden kurtulmak için İzmir haşere ilaçlama firmaları haşere cinsine göre ve alanın kullanım amacına göre farklı uygulamalar yapmaktadır. Haşere ilaçlama şirketleri tarafından tüm haşereler için yapılan sıvı ilaç uygulaması en yaygın olarak yapılandır.

Ulv yöntemi denilen buharlama yöntemiyle tüm alan ilaçlanırken, püskürtme yöntemi ile sadece zemin ilaçlaması yapılabilmektedir. Sıvı ilaç alana uygulandıktan sonra alan 2 saat kapalı kalmakta ve yarım saat havalandırıldıktan sonra kullanılabilmektedir. Bunun dışında alanda 1 hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Haşere ilaçlama firmaları jel ilaç uygulamasını ise alanda hamam böceği, kalorifer böceği ve kara böcek sorunu olduğunda yapmaktadır. Haşere ilaçlama şirketi uzmanı tarafından haşerelerin geçiş yollarına sürülen jeli yiyen böcek yuvasında ölmektedir. Ölü olan böcekten beslenen diğer böceklerinde ölümü gerçekleşir.

Fare sorunu olan alanlarda ise tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapılmaktadır. Tablet farenin sevdiği bir yiyecekten oluşur ve zehirlidir. İstasyon ise tabletin kapalı bir düzenekteki halidir. Her iki uygulamada alanın büyüklüğüne göre uzmanlar tarafından belirtilen sayıda yerleştirilir. Fare tableti yedikten sonra 15 dakika içersinde kan zehirlenmesinden ölür ya da su ihtiyacından dolayı kanalizasyona yönelir ve burada su içer içmez kan zehirlenmesinden ölmektedir.

 

Bir cevap yazın