Haşere için jelÜlkemizde birçok şehrimizde haşere problemleri yaşanmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde bu tür sorunlar daha fazla can sıkmaktadır. İzmir ilinde de haşere problemi çok fazladır. Öyle ki sırtında bir pompa ile dolaşan kişileri bile görebilmektesiniz. Haşere ile mücadele de haşereden kurtulmak için haşere ilaçlaması çok önemlidir. Bu uygulamayı eğitimli olan özel uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Haşereler ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılacak yanlış ilaçlama hem sonuçsuz kalır hem de alanda bulunan kişilere zarar vermektedir.

Haşere sorunu olan bireylerin haşere ilaçlama da geç kalması haşere zararları artışına neden olmaktadır. Yapılması gereken haşere cinsini belirleyip yetkili İzmir haşere ilaçlama firması ile bağlantıya geçmektir.  İzmir böcek ilaçlama firmaları sıvı ilaç uygulamasını daha çok yapmaktadır. Çünkü sıvı ilaç tüm haşereler için yapılabilmektedir. Jel ilaç uygulaması ise alanda hamam böceği, kalorifer böceği ve kara böcek var ise uygulanmaktadır. Jel ilacın en büyük avantajı siz normal yaşantınızı devam ettirirken İzmir haşere ilaçlama firması uzmanlarınca uygulanabilmesidir. Öyle ki siz bir köşede yemeğinizi yerken uzmanlar ilaçlamayı yapabilmektedir.

Jel ilaç uygulaması haşere ilaçlama firması uzmanı tarafından bir enjeksiyon yardımı ile böceklerin geçiş yollarına ve muhtemel yuvalarına sürülmektedir. Sürülen bu jel ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve böceğin burada ölümü gerçekleşir. Yuvada ölü bulunan böcekten beslenen diğer böceklerde alanda ölmektedir. Böylece zincirleme olarak böceklerden kurtulursunuz. Jel ilaç uygulamasında bilinmesi gerek bir başka husus ise jel ilacın çok yoğun haşere olan yerlerde uygulanmaması gerektiğidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>