Fareden kurtulmanın yolları

fareden kurtulmanın yollarıFare sorunu evlerde, işyerlerinde, bahçelerde, tarlalarda, kömürlüklerde, depolarda, bodrumlarda ve birçok alanda görülebilmektedir. Günümüzde fare problemi yaşayan çok sayıda alan bulunmaktadır. Fare akıllı bir hayvan olduğundan öldürülmesi gerçekten emek isteyen bir türdür. Fare bakterili yerlerde yaşar ve bu bakterileri alanlara taşımaktadır. Bu bağlamda fare sağlık problemlerine neden olmaktadır. Ayrıca bazı alanlarda ciddi maddi zararlara da neden olmaktadır.

Fareden kurtulmanın yolları bireysel müdahale ile olmamaktadır. Aksine bu müdahaleler fareye yapılacak fare ilaçlamasına geç kalınmasına ve fare zararları artışına sebep olmaktadır. Fare ile mücadele de fareden kurtulmak için yapılması gereken profesyonel uzman kadroya sahip fare ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçmektir. Fareler ile mücadele de farelerden kurtulmak için fare ilaçlama firması tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapmaktadır. tablet fare için zehirli bir yiyecekten oluşur ve fare yedikten sonra kurtulma şansı yoktur. İstasyon ise içerisinde tablet bulunan kapalı bir düzenektir.

Fare bireylere fiziksel zararlarda vermektedir. Savunmasız halde bulunan bireylere örneği uyurken fare ısırığı ile zarar vermektedir. fare ilaçlama şirketleri ile bağlantıya geçilmede geç kalınmamasına önem gösterilmelidir. Fare ile mücadele de fareyi alanda belirlenmek için fare belirtileri vardır bunlar fare pisliği, amonyak benzeri ağır bir koku, parçalanmış gazete ve kumaş parçaları, eşyalarda diş izleri ve gece gelen tıkırtılardır. Fare gıda ürünü bulunan işyerlerinde ciddi zararlar vermektedir. bu bağlamda hem maddi olarak hem de sağlık açısından fare zararları olmaması için vakit kaybetmeden fare ilaçlama yaptırılması gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın