Fare ilaçlama

Fare, omurgalı hayvan cinsinden olup kemirgenler sınıfına girmektedirler. Memeli bir hayvandır bu yüzden doğurarak çoğalmaktadırlar. Çok hızlı üremekte ve çoğalmaktadırlar.  Fareler çok sık çiftleşmekte ve her çiftleşmesinde tek seferde 10-12 yavru yapmaktadırlar. Fareler farklı isimlere sahip olup bu isimler yaşadıkları yerlere göre değişmektedir.  Beslenmelerini ise yaşadıkları alanlara göre devam ettirmektedirler. Tarla faresi, lağım faresi, fındık faresi gibi daha birçok isimlere sahiptirler.

fareFare ilaçlama bireysel olarak yapılabilecek bir mücadele değildir. Yakalanması zor olmakla beraber çok hızlı koşabilmektedirler. Kemirgen bir hayvandır. Zamanla dişlerinin aşınması olmaktadır. Fakat dişlerinin yenilendiği bilinmektedir. Tırmana bilmektedirler. Ev içlerine girerken kemirerek kendilerine ait geçiş yerleri hazırlaya bilmektedirler. Fareler insanları da kemire bilmektedirler. Bulaşıcı hastalıklara yakalanmalarını bu şekilde hızlandırmaktadırlar. Farelerin yaymış olduğu hastalıklar veba, tifüs, humma, şap en çok bilinen hastalıklar arasında yer almaktadır. Fareler kendi yaşam alanlarını kendileri belirlemektedirler. Evlere ise aç kaldıklarında girmektedirler. İnsanların kulak memesi, ayak parmakları, ağızlarını kemire bilmektedirler. Aç olmaları her şeyi yiyebilecekleri anlamına gelmektedir. Ölmüş böcek ve leşlerle de beslenmektedirler. Bu gibi durumlara düşmemek için İzmir böcek ilaçlama servislerinden yardım almalısınız. Fare ilaçlaması profesyonel yardım gerektirmektedir. Binaların çoğunlukla bodrum katlarına yerleşmektedirler. Böylece besinlere daha yakın olmakta ve besin bulmada zorlanmamak tadırlar.

Fareler maddi manevi zarara uğramanızı sağlayabilecek kemirgenlerdendir. Eşyalarınızı kemirerek yeni eşyalar almanıza neden olabilirler. Elektrik kablolarını kemirerek yangınların çıkmasına veya bağlantılarınızın kesilmesine neden olabilmektedirler. Fare ilaçlama yaptırarak maddi manevi oluşabilecek tüm sıkıntılardan kurtulabilme şansınız çok yüksektir. Size, eşyalarınıza zarar vermelerine müsaade etmemelisiniz. Bireysel mücadele yerine profesyonel yardım alarak farelerin tamamından kurtulabilirsiniz. Belirli aralıklarla da fare ilaçlaması yapılması gereken en önemli kuraldır. Düzenli yaptırdığınız süre içerisinde fare ve çeşitlerine rastlamayacaksınız.

Bir cevap yazın