Güve Nasıl Temizlenir

guve

Genellikle yaz aylarında evlerimizde yaşamakta olan parlak renklere sahip kelebeklere verilen addır. Kış aylarında yiyecek kıtlığı çekmekte olan bu canlılar evlerimize dadanırlar. Ve bizleri çeşitli sağlık sorunlarının kucağına atarlar. Yaz aylarında sıklıkla görülürler. Evde güve daha çok besinlerin olduğu mutfak gibi alanlarda yaşamayı tercih eder. Tahıl gibi besin maddelerinin içerisine yumurtalarını bırakarak ürer. Küçük bir kelebek haline gelinceye kadar bu besinlerin içerisinde barınarak yaşarlar. Besinleri tüketilemeyecek hale getirirler. Bu canlılar yalnızca naftalin kokusunun olduğu yerde barınamazlar. Ancak bu da geçici bir yöntemdir. Naftalin etkisini kaybettiğinde güveler tekrardan üremeye başlar. Görülemeyecek kadar küçük olduklarından dolayı bireysel müdahaleleri zordur.

Güve ile mücadele de diğer haşere türlerinde olduğu gibi profesyonel destek alınmalıdır. Kıyafetlerin arasında da sıklıkla barınırlar. Güveden kurtulmak için kıyafetlerimizin hurçların içerisinde sıkıştırılmış şekilde kaldırılması ve havasız bırakılması yerine dolaplara askılara aralıklı olarak asılması ve sık sık havalandırılması gerekmektedir. Bu sayede güvelerin oluşumu engellenebilir. Güveler temizlenilmeye çalışılırken kesinlikle dağıtılmadan yok edilmeye çalışılmalıdır. Çünkü güve yumurtaları kolaylıkla ortalığa yayılabilmektedirler. Bu bakımdan Haşere ilaçlama yapılırken dikkatli davranılmalıdır. Sağlık bakanlığınca onaylı olarak çalışmakta olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Böcek ilaçlama bu kapsamda ev, iş, otel, yuva ve bu gibi yerlerde ilaçlama yapmaktadır. Güve daha çok ev ortamında karşımıza çıkmaktadır. Besinlerimize ve kıyafetlerimize vermiş oldukları zararlar nedeni ile hem sağlık hem de maddi anlamda sıkıntı yaşamamıza neden olurlar.

Güve ilaçlama sağlık bakanlığınca onaylı ilaçlar ile yapılmalıdır. Bunun dışında kullanılacak olan ilaçlar güvelerin yok olması yerine onların daha da dirençli olmasına neden olurlar. Evin temiz ve mikroplardan arınık olması oldukça önemlidir. Güveden kurtulmak için firmamıza başvurabilir ve günün her saati yardım alabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın