Arı İlaçlama

Arı Nasıl Bir Haşere Türüdür?

Arılar Dünya üzerinde birçok noktada bulunmaktadır. Yaşadıkları bölgeye göre farklı vücut yapılarına farklı koloni yapılarına ve farklı renklere sahip olabilmektedirler. Yetişkin bir arı ortalama 15 ile 30 milimetre  arasında değişmektedir. En fazla bilinen cinsleri bal arısı ve  yaban arısıdır. Arılar koloniler halinde yaşarlar. Dilleri emici bir yapıya sahiptir ve çiçeklerden emdikleri özütler ile bal üretirler.Arılar türlerine göre zararlı veya zararsız olabilmektedir. Bal arıları ortalama 10 sene hayatta kalmaktadırlar.Bal arıları kendilerini güvende hissetmedikleri zaman saldırgan olmaktadırlar. Bunun dışında saldırgan değillerdir. Yaban arıları ise insanların yaşadıkları yerlerde konaklayabilmektedir . Toplu şekilde saldırmaları durumunda ağır yaralanmalara zehirlenmelere neden olabilmektedirler. Özellikle alerjik hastalığı olan kişilerde  ciddi sağlık problemleri yaratabilmektedirler. Arıların insanları sokması sonucu ciltte kızarıklık kaşınma ve yanma hissi olmaktadır. Arı tarafından ısırıldığınızda kesinlikle en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kalıcı sorunlar oluşma riski doğabilir.

bocekilaclamaizmirari

Peki Arı ile Nasıl Mücadele edilmelidir?

Arılar hırçın hayvanlardır ve ilaçlama esnasında aniden öldürülmeleri gerekmektedir aksi taktirde toplu olarak saldırıya geçebilirler. İzmir böcek ilaçlama işlemleri içerisinde yer alan Arı ilaçlama evde kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir.

Arı İlaçlama işlemi esnasında özel bir kıyafet giyilmelidir.Bu işlem profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı onaylı bir firma ile iletişime geçilmesi önerilir. Bu tür uzman firmalar ULV yöntemi ile arı ilaçlaması yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın